Żyj pomimo

x

Nie wszystko da się naprawić, nie wszystko da się zapomnieć, nie wszystko przestaje z czasem boleć, nie wszystko jesteśmy w stanie zrozumieć. Być może w życiu chodzi właśnie o to, by umieć i chcieć żyć dalej pomimo tego? W historii swojego życia każdy z nas znajdzie jakieś swoje „pomimo“.

Może nie warto czekać, aż to, co boli przestanie boleć, aż naprawi się to, co do tej pory naprawić się nie dało, wreszcie może nie warto czekać aż zapomni się to, co się jakoś zapomnieć nie chce…W końcu w każdą podróż zabiera się ze sobą jakiś bagaż i choć niekiedy ciąży, idzie się dalej. Czasem po drodze dzieje się tyle dobrego, że zapomina się o tym, co się dźwiga, czasem tłumaczy się sobie, że przecież bagaż jest potrzebny i inaczej się nie da, a czasem doskwiera na tyle, że trzeba się zatrzymać, że marzy się o tym, by się go pozbyć. Ale co, jeśli nie da się go zupełnie pozbyć? Po odpoczynku idzie się dalej, bo właśnie to ma sens. Warto więc znaleźć siły, by iść naprzód, by zamiast czekać aż minie to, co „niemijalne“, rozbudzać nadzieję na nowe. Warto potraktować to, co się dzieje jako część nas, naszej historii i zamiast próbować się jej pozbyć, spróbować iść z nią dalej, przed siebie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.