Twoja przeszłość może być drogowskazem

2

Wracaj do przeszłości nie po to, by rozpamiętywać, cz tęsknić za tym, co nie wróci, ale naucz się patrzeć wstecz, by lepiej zrozumieć siebie.

Z przeszłości możesz nauczyć się czegoś cennego o sobie, o swoich potrzebach, w co warto iść dalej, a co odpuścić. W przeszłość warto spoglądać też po to, by umieć doceniać, bo przecież najlepiej zdajemy sobie sprawę z tego, co jest ważne, gdy doznamy jakiejś utraty, rozczarowania, gdy coś przeminie.

Podsumowując mijający rok, zapytaj się siebie, czego o sobie możesz się z tego czasu nauczyć, jakie lekcje dostałeś od życia tym razem? I co, w związku z tym, chcesz zrobić w nadchodzącym roku?
Co zmienić, co zatrzymać i pielęgnować, a co zaakceptować? Życie nie zaczyna się zupełnie na nowa wraz z nowym rokiem, dlatego lepiej budować swoje cele na ten rok, na fundamentach tego, co wyniosło się z minionego czasu. Zawsze jest w nim mnóstwo wskazówek i nauki dla nas wszystkich, musimy tylko chcieć je dostrzec.
Warto nie ulegać pokusie, by zacząć „wszystko od nowa”, bo powodzenie takiego planu jest mało prawdopodobne, za to frustracja gotowa. Zacznij od tego, co masz, poszukaj ważnych odpowiedzi w mijającym dziś roku…

Życzę Wam mądrości płynącej także z przeszłości, dużo nadziei na przyszłość i umiejętności czerpania radości z tu i teraz 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.