Otwórz się na to, co jest

3

Gdy otwierasz się na to, co jest, może okazać się, że nie musisz już szukać tak bardzo tego, czego pragniesz.

Najczęściej szukamy spełnienia, radości, spokoju, szczęścia, miłości zapominając o tym, że to wszystko wyrasta z umiejętności bycia tu i teraz, dostrzegania tego, co jest, umiejętności bycia wdzięcznym.

Ci, którzy są skupieni tylko na poszukiwaniu w przyszłości, tylko na dążeniu do czegoś w oddali, gubią to wszystko, co już mają, nawet o tym nie wiedząc.

Odpuść dziś gonienie za tym „wszystkim“, przestań skupiać się tylko na tym, co mogłoby być, nie skupiaj się tylko na pragnieniach i wizjach z przyszłości. Otwórz się dziś na to, co jest, na to co Ci się dziś przydarza, na to co jest dookoła Ciebie. Nie oceniaj, czy jest to idealne, czy jest takie jakie „powinno“ być, po prostu dzisiaj bądź i doświadczaj życia takim, jakie jest.

„Kiedy ktoś szuka – rzekł Siddhartha – wówczas łatwo może się zdarzyć, że oczy jego widzą już tylko to, czego szukają, że nie jest w stanie niczego znaleźć, nic do siebie dopuścić, bo myśli tylko o tym, czego szuka, bo ma przed sobą cel, bo jest opętany myślą o celu. Wszak szukać znaczy mieć cel. Zaś znajdować, to być wolnym, być otwartym, nie mieć żadnego celu. Ty, o czcigodny, jesteś może w istocie poszukiwaczem, bo goniąc za celem, nie dostrzegasz pewnych rzeczy, które masz przed oczyma.“
„Siddhartha” Hermann Hesse

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.