Bądź częścią pozytywnej całości

czerwona

Potrzeba przynależności istnieje w każdym z nas tak samo, jak potrzeba bycia ważnym, czy kochanym. Jeśli możemy gdzieś przynależeć, stajemy się elementem tego, co jest dla nas cenne. Bez względu na to, czy stajemy się częścią istotnej dla nas grupy towarzyskiej, społeczności zorganizowanej przez jakieś instytucje, czy też odnajdujemy się w drużynie sportowej, dostajemy szansę stworzenia czegoś pozytywnego zarówno wewnątrz siebie, jak i na zewnątrz.

Jeśli przestaniemy skupiać się tylko na swoim indywidualizmie i próbować osiągnąć coś wyłącznie w pojedynkę, mamy szansę nie tylko na sukces, ale na stworzenie czegoś, co jest bezcenne- więzi i płynących z nich korzyści. Gdy w życiu chcemy działać absolutnie sami, pragniemy być jedyną gwiazdą sukcesu, skazujemy się na przeżywanie zazdrości, frustracji, lęku przed utratą tego, co już osiągnęliśmy, ale przede wszystkim, skazujemy się na izolację, a ta potrafi nieźle namieszać i w głowie, i w ciele. Ludzie samotni, bez poczucia przynależności do pozytywnie działającej grupy, są bardziej podatni na pogorszenie zarówno kondycji psychicznej, jak i fizycznej. Działać w grupie to często móc więcej. Więcej dla siebie i więcej dla innych.

Gdzie indziej, niż właśnie w grupie, masz szansę dać z siebie to, co najlepsze innym, a jednocześnie uczyć się od pozostałych?

Gdzie indziej dowiesz się o sobie tak wiele?

Gdzie indziej będziesz mieć szansę przeglądać się w tylu lustrach, by móc zobaczyć co w tobie jest i zmieniać się na lepsze?

Gdzie, jeśli nie w grupie, będziesz mieć okazję poznać inne spojrzenie na te same sprawy?

By stać się częścią grupy, musisz otworzyć się na te wszystkie „inności“, które wnosi każdy z osobna, ale czy to właśnie nie to daje okazję do rozwoju, wyjścia poza stary punkt widzenia?

Życie tylko dla siebie jest pełne smutku i frustracji. Praca wyłącznie na swój sukces zawsze w końcu wypala. O wiele łatwej odnaleźć sens w byciu dla innych, w przynależeniu, byciu ważnym elementem jakiejś całości, która działa nie tylko w naszym interesie. Nie trzeba jechać na koniec świata i oddawać się medytacji w buddyjskiej wiosce, by móc poczuć się częścią czegoś ważnego, bo odnaleźć sens możesz dużo łatwiej i dużo bliżej.

Po co być tylko dla siebie i myśleć tylko o sobie? Zaangażuj się w coś z innymi, przyłącz się, daj coś z siebie, a i ty zyskasz znacznie więcej, niż działając w pojedynkę. Daj innym wsparcie, radość, powód by czuli się gdzieś potrzebni, a wypełni cię to samo. Sięgaj po sukcesy i doświadczaj przegranej razem z innymi, a zyskają one odmienny smak. Wpuść do swojego życia ducha drużyny i graj o wspólny cel, ucząc przy tym innych, że mogą polegać na tobie i ucząc się polegać na innych. Żaden zawodnik nie wygrywa meczu sami i życia też nie „wygrywa“ się w pojedynkę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.