Czy żyjesz pełnią życia?

IMG_5192

Wyobraź sobie, że dowiadujesz się dzisiaj, że będziesz przeżywać swoje życie ciągle na nowo, takie samo, jakie jest, takie samo jakie było do tej pory.
Czy ucieszy Cię ta wiadomość, czy raczej w Twojej głowie zrodzi się protest „Nie! Nie chcę tak żyć!“ ?

Jak więc, możesz żyć teraz, żeby za rok, za pięć lat, nie mieć uczucia, że nie chcesz przeżywać swojego życia takim, jakim było i jest do tej pory?
Czy jeśli nic nie zmienisz w swoim życiu dziś, to za rok będziesz znowu czegoś bardzo żałować? Może nawet już dziś, wiesz czego?

Jak możesz żyć, aby czuć, że żyjesz dobrze? Aby Twoje życie miało dla Ciebie sens i a by czuć, że jest TWOJE?

To ważne pytania, które pogłębiają świadomość tego, czy obawiasz się nieprzeżytego życia, czy też czujesz, że żyjesz zgodnie ze sobą.

Jeśli boisz się utraty różnych niewykorzystanych możliwości, przygnębia Cię to, czego nie udało się zrobić w młodości, wszystko to, czego nie da się już zawrócić, przeżyć na nowo, naprawić, wybrać inaczej- niech stanie się to dla Ciebie ważnym sygnałem w wyborze tego jak żyjesz dziś i co właściwie chcesz robić.To właśnie to, co mówi, że prawdopodobnie nie przeżywasz dotychczasowego życia w pełni. Co to znaczy „w pełni“ ? Dla każdego pełnia jego życia jest czymś innym, czy ona jest, każdy może to po prostu poczuć, jeśli zada sobie tych kilka pytań.

Nie szukaj spełnienia w perfekcjonizmie- tam nigdy go nie znajdziesz. Nie szukaj spełnienia w wykorzystywaniu wszystkich dostępnych możliwości- tam, gdzie jest ich wiele, niektóre z nich zawsze muszą zostać odrzucone, by inne stały się możliwe. Nie szukaj spełnienia w zadowalaniu wszystkich dookoła- to z góry skazuje na życie nie swoim życiem, nie swoimi pragnieniami. Naucz się, że wszystko przemija, że nie ma nieskończonych możliwości, nie ma perfekcyjności, ale jest życie, które może mieć sens, życie, którego można nie żałować tak zupełnie, od a do z.

A więc:
Na ile żyjesz swoim życiem?

W jaki sposób nadajesz sens swojemu życiu?

Co pozostawiasz po sobie w innych ludziach?

Jak możesz przeżyć dzisiejszy dzień, by nie był pusty? Tak, by za rok móc powiedzieć, że pomimo różnych błędów i trudności, to był dobry i niezmarnowany czas?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.