Sprawdź, czy sam blokujesz swoje działanie

drzwi

Czasem jesteśmy niezadowoleni z naszego życia, a jednocześnie robimy tak niewiele, by zacząć coś zmieniać…

Jak zazwyczaj brzmią Twoje wymówki? Jakie masz na dzisiaj? Czy któreś z nich brzmią znajomo?

I tak się nie uda– Jeśli nie spróbujesz, to masz to jak w banku. Możesz nawet powiedzieć później „Miałem rację”! Czy chodzi Ci o taką rację w życiu?

Znowu mi nie wyjdzie jak trzeba– W życiu masz robić tylko to, co wychodzi jak „należy“, czy coś, by żyć wystarczająco dobrze?

I tak mam pecha– Nawet jeśli kiedyś miałeś pecha, czy nadal chcesz zrzucać swoją bierność na okoliczności z przeszłości? Przeszłość wiele pomieści, tylko co z Twoim życiem teraz i jutro?

Chciałbym coś innego, niż to– A więc możesz czekać bardzo długo i nie ruszyć z miejsca, albo brać to, co jest i robić użytek właśnie z tego. Rezultaty na pewno będą lepsze od czekania na coś lepszego!

Nic nie jest takie, jak być powinno – A jeśli nigdy nie będzie? I co to znaczy „powinno“?

I tak nic nie zależy ode mnie– Nie wszystko zależy od nas, ale jednak wiele tak. Jeśli oddajesz sprawczość tylko swojemu losowi, czy czemuś lub komuś innemu, to w jaki sposób masz być zadowolony z życia, którym nawet nie próbujesz kierować?

Tak trudno jest się za coś zabrać– A czy łatwiej potem znosić skutki swojej bierności? Myślę, że są jednak bardziej dotkliwe i świetnie podkopują poczucie wartości i nadzieję.

Jestem beznadziejny, lepiej się wycofać– Jeśli się wycofasz, za chwile pomyślisz, że jesteś beznadziejny jeszcze bardziej. Czy mówiłbyś tak do swojego dziecka i w ten sposób je motywował? Pewnie nie, czemu więc robisz to sobie? Bądź swoim przyjacielem, a zyskasz znacznie więcej.

Kiedyś było lepiej– Nawet jeśli, to „kiedyś“ już dawno zniknęło i skoro było tak dobre to dlaczego ma psuć Twoje „teraz“? I jak Twoje „teraz“ ma być lepsze, skoro zajmujesz się ciągle jeszcze „kiedyś“? To tak, jakby podlewać tylko jedną roślinkę i dziwić się, że druga obok nie rośnie tak pięknie…

Masz wszystko czego trzeba, by żyć tu i teraz, by móc korzystać z tego, co masz, by dziś zrobić krok dalej. Masz też wszystko, by móc wreszcie bardziej polubić siebie i zacząć się wspierać.

Może czytając ten tekst, w Twojej głowie pojawi się kolejne „ale”…Możesz wybrać, czy w nim pozostaniesz, czy pomimo tego, że przyszło Ci do głowy, zrobisz coś innego. Może tym razem nie pozwolisz, aby kolejne „ale” zawładnęło Twoim umysłem

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.