Nasze związki zaczynają się od relacji z samym sobą

image

Nasze związki zaczynają się od relacji z samym sobą. Sposób w jaki myślimy ale też sposób w jaki traktujemy siebie zawsze przekłada się na nasz związek, czy to z partnerem, czy z przyjaciółką. Działamy pod wpływem obrazu siebie jaki wykreujemy w swojej głowie. Myślimy, że czegoś nam brakuje i zaczynany chować swoje prawdziwe Ja gdy jesteśmy wsród ludzi. Myślimy, że jesteśmy nie tacy jak „powinniśmy” i doszukujemy się potwierdzenia tej tezy w relacjach z innymi. Mamy przekonanie, że zawsze mamy pod górkę i skupiamy się na tym, co nie wychodzi, złościmy się na innych lub zazdrościmy tego, co mają. Uważamy się za nieatrakcyjnych, więc wątpimy w to, że można chcieć z nami być i nie dowierzamy w uczucia i słowa partnera. Czujemy, że mamy w sobie jakąś lukę, którą nieustannie chcemy zapełnić słowami i czynami innych, ale to ciągle się nie udaje.

Nie może się udać- nikt nie jest w stanie tak napełnić nas miłością i poczuciem wartości, jeśli sami tego nie zrobimy. Jeśli nie staniemy się atrakcyjni dla samych siebie żadna ilośc komplementów nam nie pomoże. Jeśli sami nie poczujemy, że jesteśmy wystarczająco dobrzy, nikt nas nie przekona, że da się nas lubić i akceptować. Jeśli nie zbliżymy się do samych siebie, nikt nie powie nam kim jesteśmy. Jeśli nie pokochamy sami siebie, nigdy w pełni nie pozwolimy zrobić tego drugiej osobie.
A jak Ty siebie traktujesz? Jak bardzo jest to odmienne od tego, czego oczekujesz od innych? Ile troski o siebie masz w sobie? Ile akceptacji i dobrych słów masz dla siebie?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.