Co byś powiedział sobie z przeszłości?


image

Wszyscy mamy zbiór wielu doświadczeń, swoją przeszłość z jej różnymi odcieniami. W naszych wspomnieniach mamy rownież to, co czasem nazywamy błędami, czy porażkami. Jak zwykle jestem za tym, żeby nie gdybać nad nimi bezsensownie, nie robić sobie wyrzutów ze swojej przeszłości, ale raczej wykorzystać ją dla swojego szeroko pojętego dobra. Dlatego gdy następnym razem będziesz wracać do nieprzyjemnych wspomnień, do swoich błędów z przeszłości, zadaj sobie pytanie: „Co powiedziałabym/ powiedziałbym sobie w tamtym momencie?” Co podpowiedziałbyś sobie z przeszłości? Jaką radę byś sobie wtedy dała? A może jakoś byś się pocieszyła i wsparła na duchu? Zamiast umartwiania się tym, co było zatroszcz się o siebie i zastanów się jaką lekcję z tego wynosisz.

Niech te pytania będą krokiem do zadbania o siebie i wykorzystania tego, co było do lepszego poznania siebie i lepszego dziś 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.