Uwolnij swoją głowę!

mind-full-or-mindful

Chcesz jak najdłużej pozostać w równowadze? Klika wskazówek, które mogą przydać się szczególnie po długim, wolnym weekendzie 🙂

  • Zrezygnuj z martwienia się „na zapas”. Umów się ze sobą, że możesz martwić się tylko przykrą sytuacją, która właśnie się wydarzyła, a nie czymś, co być może, kiedyś mogłoby mieć miejsce.
  • Przestań żyć wspomnieniami. Przeszłość jest nam potrzebna, tworzy nas, czegoś nas uczy, ale gdy pozostajesz w niej zbyt długo staje się zbędnym ciężarem. Wykorzystaj ją do działania, ale nie zastępuj nią swojej teraźniejszości!
  • Przestań zajmować się tylko planowaniem przyszłości. Zachowaj w tym umiar- oprócz planowania przyda Ci się odrobina spontaniczności i otwartości na to, co JEST 🙂
  • Częściej zwracaj uwagę na to, co dzieje się dookoła Ciebie. Zacznij widzieć to, co realne zamiast widzieć tylko oczami wyobraźni.
  • Koncentruj się na tym, co robisz- jedz bardziej uważnie, by móc delektować się smakiem, a podczas spaceru spróbuj odczuć wszystkie bodźce, które do Ciebie docierają- usłysz śpiew ptaków, poczuj powiew wiatru, czy ciepło słońca na Twojej skórze.
  • Zadbaj o to, by prawidłowo oddychać. Zrób w ciągu dnia kilka przerw, w trakcie których zadbasz o to, by Twój oddech był bardziej świadomy- głębszy i dłuższy.
  • Staraj się dbać o to, by w ciągu dnia być zarówno ciałem, jaki i swoim umysłem TU i TERAZ. To pozwoli Ci czerpać radość z tego, czego możesz doświadczać w teraźniejszości.
  • Naucz się cieszyć się przyrodą, jazdą na rowerze, czy trwającą właśnie chwilą 🙂
  • Na chwilę odpuść zmienianie wszystkiego i wszystkich, czy ocenianie. Choć przez chwilę zaakceptuj rzeczywistość taką, jaka jest i po prostu pobądź w niej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.