Czy wiesz gdzie podążasz i po co?

 

Processed with MOLDIV

Poniedziałek to dobry moment, żeby przypomnieć sobie, że wiatr sprzyja tylko temu żeglarzowi, który wie dokąd płynie i po co tam płynie ☺

Czy Wy wiecie jakie macie cele, jaki cel macie dzisiaj? Początek tygodnia to odpowiedni czas, żeby zorientować się gdzie podążasz, ale też po co. Zastanów się, jaki jest Twój cel w pracy, czy jest realny, czy jest zależny od Ciebie? A może swoim celem nazywasz coś, co może nastąpić tylko dzięki splotowi różnych wydarzeń bez Twojego udziału? Pamiętaj, żeby Twoje cele zależały od Ciebie- jeśli lekarz postawi sobie za cel uzdrowić każdego, inaczej czuje, że ponosi porażkę, szybko się wypali. Jego celem może być przecież poprawa jakości życia, czy bycie obecnym we współpracy z pacjentem, uważnym na jego potrzeby, bo przecież nie wszystko zależy od niego, życie jego pacjentów nie jest tylko w jego rękach. Każdy z nas ma taki obszar, w którym możemy wiele zmieniać, ale też taki, gdzie musimy uznać swoją bezradność i przekierować swoją uwagę i energię na to, w czym jeszcze leży nasza sprawczość.
Jeśli chcesz osiągnąć jak najlepsze wyniki w pracy, to czy wiesz po co Ci to? Czy myślisz, że uczynią Cię bogatszym, szczęśliwszym? Zadaj sobie pytanie na ile to właśnie to Cię rzeczywiście uszczęśliwi. Nadaj swojej pracy konkretny, realny i zależny od Ciebie cel. Wiedz po co coś robisz, gdzie ma Cię to doprowadzić i co wtedy ma się zadziać. Bądź świadomy tego, na co przeznaczasz tyle czasu z każdego swojego dnia, czy to właśnie to, na czym Ci zależy. Twoim celem może być czerpanie radości i sensu z różnych działań, które podejmujesz w pracy i, które dają coś innym, czasem coś zmieniają, ale zawsze wnoszą coś w naszą wspólną przestrzeń.
Tak samo w Twoim życiu osobistym- czy wiesz co jest Twoim celem, gdzie mają zaprowadzić Cię podejmowane dzisiaj działania? Kim chcesz być w swojej rodzinie, jak ją sobie wyobrażasz? Jaką rolę odgrywasz w tych wszystkich ważnych relacjach? Jaki możesz nadawać sens poprzez swoje działania?
A teraz równie ważne- jaki dziś zrobisz krok, by przybliżyć się do realizacji tych planów? Jak poprowadzisz dziś swoje działania w pracy, by miały sens? Jaki będziesz dla swoich najbliższych, co dziś im powiesz, co zrobisz, albo czego nie zrobisz, aby być bliżej tego, co jest dla Ciebie najważniejsze?

Jedno jest pewne- dziś tworzymy swoje jutro- żeby jutro miało swój sens, musi zacząć się on już dziś.

Dobrego poniedziałku!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.