Naładuj swoje baterie życiowe!

Processed with MOLDIV

Jak wykorzystać zbliżający się weekend, aby ten wolny czas naładował Twoje baterie życiowe, a wizja poniedziałku nie była tak przerażająca? Jest na to kilka prostych sposobów, które na pewno są w Twoim zasięgu 🙂
1. Odstaw komputer, internet, TV- wyjdź z wirtualnej przestrzeni do prawdziwej rzeczywistości- tylko w niej możesz naprawdę żyć. Zyskasz dużo więcej wolnego czasu, którego w weekend nigdy za wiele 🙂 Dasz sobie też szansę na bardziej konstruktywne działanie i prawdziwe bycie ze sobą i najbliższymi.
2. Celebruj posiłki- czy wiesz ile radości może przynieść wspólne jedzenie, przygotowywanie posiłków z bliskimi Ci osobami? Jeśli nigdy tego nie próbowałeś, zrób to i przekonaj się ile przyjemności może Ci dać coś tak prostego 🙂
3. Ruszaj się- wyjdź na rower, pójdź na spacer, skup się na tym, co dzieję się dookoła Ciebie, jak rozkwita przyroda, jak wszystko się zmienia- bądź w kontakcie z naturą, poczuj się jej częścią.
4. Obudź w sobie WDZIĘCZNOŚĆ! Rano, po przebudzeniu pomyśl o tym, co masz, bądź wdzięczny za to. Wieczorem pomyśl o tym, co cennego dla Ciebie wydarzyło się w ciągu tego dnia. Nie szukaj rzeczy i spraw wielkich, zauważ te drobne, codzienne, których znaczenie i wartość czasem gubisz w natłoku pracy i obowiązków.
5. Odpuść jak najwięcej myśli o tym, że coś musi, czy powinno być takie, a nie inne- poddaj się czasem temu, co jest, zaakceptuj i staraj się czerpać radość z rzeczy takimi, jakie są dzisiaj.
6. Nie zmieniaj swoich bliskich- postaraj się spojrzeć na nich bardziej łaskawie, odrzuć wizje, które masz w głowie na ich temat- co do tego, jacy powinni być. Zobacz ich takimi, jacy są, możesz czerpać z tego wiele dobrego! Zobacz w końcu ich, a nie swoje wizje i pragnienia na ich temat.
7. Spotkaj się z tymi, których kochasz, spędź z nimi czas, poświęćcie go tylko dla siebie! Nie musicie robić nic szczególnego, możecie po prostu ze sobą być, być uważni na siebie 🙂
8. Znajdź w sobie choć jedną rzecz, którą lubisz i ciesz się nią. Choć przez te dwa dni zrezygnuj z nadmiernej krytyki wobec siebie, daj sobie więcej ciepła i troski.
9. Zrób coś nowego albo coś, czego już dawno nie robiłeś, a zawsze dawało Ci to więcej radości i spokoju. Przypomnij sobie, co przywraca Twoją równowagę psychiczną i zrób to!
10. Nie narzekaj! Za każdym razem kiedy przyjdzie Ci na to ochota, zastosuj punkt 4 🙂 Życie nie musi być idealne, żeby było wystarczająco dobre. Nie musisz mieć wszystkiego, by było Ci dobrze- często wystarczy to, co już masz, jeśli tylko przypomnisz sobie o tym i nauczysz się z tego korzystać.

Masz wszystko, co jest potrzebne do realizacji wszystkich punktów, wystarczy tylko chcieć spędzić ten czas inaczej, zdrowiej dla ciała i umysłu 🙂
Powodzenia i dobrego weekendu!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.