366 dni pełnych okazji do budowania szczęścia

zdjęcie (14)

Przed nami 366 dni nowego roku, 366 możliwości na spełnienie marzeń i 366 dni pełnych okazji do budowania swojego szczęścia.

Mamy nadzieję, że niektóre z wydarzeń się powtórzą, niektórych chcielibyśmy nie doświadczać już nigdy, a na inne nadal czekamy z nadzieją, że pojawią się właśnie w tym roku. Nie na wszystko mamy wpływ, ale warto pamiętać o tym, że
to nie to, co nam się przydarza determinuje nasze szczęście i to, co zrobimy w naszym życiu, ale sposób, w jaki interpretujemy to, co się zdarza.

Wszystkiemu nadajemy znaczenie i według tych znaczeń zaczynamy działać, żyć.
W moim gabinecie spotykam ludzi, którzy mają zawodowe osiągnięcia i są nieszczęśliwi, bo twierdzą, że uszczęśliwiłby ich związek, ci w związkach twierdzą, że są nieszczęśliwi, bo nie mają czegoś innego. Inni zwiedzili cały świat i przeżywają głęboki smutek z powodu swoich rozczarowań, jeszcze inni twierdzą, że to właśnie podróże dałyby im głęboką radość. Jeszcze innych spotykają naturalne utraty, których nie są w stanie zaakceptować i, które wzmagają poczucie niesprawiedliwości i krzywdy. Każdy z nich definiuje to, co teraz ma jako pewien rodzaj nieszczęścia. Ma to początek w nadawanych przez nas znaczeniach, definicjach i tworzonych wizjach, które czasem się rozpadają. Jeśli różne, czasami nawet błahe wydarzenia, będziemy definiowali jako krzywdę, która się nam dzieje, czy kolejne nieszczęście, wówczas stworzymy sobie swój wewnętrzny, nieszczęśliwy świat. Jeśli będziemy doszukiwali się w tym, co się dzieje tylko tego, co jest nie tak i tego, co odbiega od naszych wyobrażeń, a nie będziemy potrafili spojrzeć na wydarzenia w sposób bardziej elastyczny umożliwiający nam rozwój czy też większy spokój, utkniemy w przygnębiającym świecie, który sami sobie stworzymy.

Starajmy się zatem częściej widzieć szansę na rozwój, niż tylko utratę, starajmy się częściej akceptować to, co czasem nas spotyka, nie martwić się na zapas i zmieniać to, na co mamy wpływ.

0 myśli w temacie “366 dni pełnych okazji do budowania szczęścia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.