Poznaj siebie- KROK 3

12068426_1154002557962422_2020514674396086336_o

Poznaj siebie- plan 5 kroków, które przybliżą Cię do siebie samego.

KROK 3

Zrób koło swojego obecnego życia, a następnie stwórz mapę pragnień.

Zacznij od zorientowania się jak obecnie wygląda Twoje życie, Twoja aktywność. Dzięki temu zobaczysz, czego jest za mało, za dużo, zwrócisz uwagę na swoje potrzeby i zadbasz o lepsze samopoczucie. Tu znajdziesz wskazówki jak to zrobić.

Następnie przejdź do mapy swoich pragnień. Podziel dużą kartkę wg poniższego rysunku. Zaznacz tam 9 sfer. Zapełnij każdą z tych przestrzeni tym, czego byś pragnął w każdej z tych sfer. Możesz pisać, wklejać zdjęcia miejsc, przedmiotów, osób itd., rysować – ważne, aby wyrażały to, czego pragniesz i wyglądały przekonująco dla Ciebie samego. Nie zastanawiaj się teraz nad realnością tych pragnień, chcę, abyś zobaczył co jest dla Ciebie ważne oraz nadał kształt swoim wyobrażeniom. Poznasz lepiej swoje przekonania, wyobrażenia i lepiej zrozumiesz co Tobą kieruje.

Mapa pragnień

Strefa związana ze sprawami materialnymi– na co chcesz przeznaczać zarobione pieniądze? W realizacji czego mogą Ci pomóc? Jak bardzo ta srefa jest dla Ciebie ważna? Strefa zawodowa. Kto Cię inspiruje, w kwestii zawodowej? Może jakaś znana postać, jej wartości też są Ci bliskie? Jak wyobrażasz sobie siebie osiagającego ten punkt w karierze, na którym Ci zależy? Jak miałaby wygladać Twoja praca? Miłość, partnerstwo, związki. W jaki sposób Ty wyrażasz swoją miłość, a jak Ty chciałbyś być kochany? Jak chciałbyś, żeby wyglądały Twoje relacje w najbliższych związkach?
Autorytety. Na kim się wzorujesz, kto jest Twoim „guru“? Jakie wartości są dla Ciebie ważne, jakie chciałbyś wdrażać w swoje życie? Kogo ze swojego otoczenia podziwiasz i dlaczego? Jedność, samopoczucie. Co sprawia, że czujesz sie dobrze? Co daje Ci poczucie spełnienia? Twórczość, hobby. Umieśc tu wszystko to, co jest Twoim hobby, co Cię interesuje, fascynuje. Możesz tu umieścić też wszystkie swoje „szalone“ pomysły.
Wiedza, nauka, rozwój. Jak wyobrażasz sobie swój rozwój, w jaki sposób chcesz go osiągać? Umieść tu wszystko to, co obrazuje dla Ciebie Twój rozwój osobisty i duchowy Przyjaciele, Twoi bliscy. Jak chcesz zadbać o wasze relacje? Jak wygladałyby te relacje w ich „idealnym“ stanie? Co jesteś gotowy dawać w tych relacjach, a co chciałbyś otrzymywać? Gdybyś miał osiągnąć sukces w swoim życiu, poczucie spełnienia, co byś robił? Gdzie byś był? Kogo widziałbyś przy sobie?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.