Pisanie może wyjśc na zdrowie

zdjęcie (8)

Pisanie o stresujących zdarzeniach i wyrażanie emocji może być bardzo pomocne. Pisanie tego, co aktualnie się w nas dzieje, pozwala złapać dystans do wielu spraw. Gdy „mielimy” coś tylko w głowie, często wydaje się to być zupełnie inne, niż wówczas, gdy te same myśli przelejemy na papier. Poza tym, to świetny rodzaj autoanalizy, poznawania siebie, bycia przy sobie i rozumienia siebie i swoich potrzeb. Pisanie potrafi świetnie porządkować, gdy mamy poczucie wewnętrznego chaosu.
Dodatkowo, niektóre z badań wykazują, że pisanie w ogóle może wyjśc nam na zdrowie.
Redukcję objawów i poprawę funkcjonowania ukł.odpornościowego odnotowano chociażby u pacjentów chorych na astmę oraz pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów, którzy pisali o stresujących przeżyciach.
tu znajdziesz więcej informacji
Pisanie to także jedna z form wyrażania emocji. Tłumienie emocji, pozostawanie w stanie napięcia emocjonalnego może być szkodliwe. Kobiety chore na raka piersi, które stosowały unikanie i wypieranie, tłumienie emocji miały zaburzony dzienny rytm wydzielania kortyzolu w porównaniu z kobietami, które potrafiły wyrażać swoje uczucia i ich nie wypierały, ani nie unikały ich .
tu znajdziesz więcej informacji
Takich przykładów możemy znaleźć więcej. Warto też przekonać się na własnej skórze, jak na nas podziała ten sposób radzenia sobie z różnymi emocjami. A może takie pisanie stanie się wstępem do zapomnianej już (a szkoda!) formy komunikowania się i wyrażania swoich uczuć- pisania listów?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.