O poszukiwaniu tego, co może leczyć duszę, gdy choruje ciało

Diagnoza „rak“ jest zawsze szokiem. Guz mózgu, to kolejne słowa, które przerażają większość ludzi tak bardzo, że nawet nie chcą słuchać o takich „przypadkach“. Często osoby, które usłyszały taką diagnozę szybko wchodzą w rolę pacjenta i skupiają się na medycznych aspektach dostępnego leczenia, to samo robi ich otoczenie. Pacjenci czują się wykluczeni z „normalnego“ życia, mało kto zajmuje się tym, aby pomóc im w poszukiwaniu tego, co poprawi ich funkcjonowanie, wpłynie na ich stan ducha. Bywa też tak, że sami chorujący skupiają się tylko na leczeniu, w sensie odbywania hospitalizacji i poddawania się zaproponowanym terapiom, pomijając aspekty związane z duchowością i psychiką, które także determinują to jaką jakość ma nasze życie.
Sposobów na radzenie sobie z chorobą jest tyle, ilu jest pacjentów. Jeden z nich, Salvatore Iaconesi, postanowił poszukać leczenia, ale w szerszym rozumieniu tego słowa. Dla niego leczenie to nie tylko medycyna, ale także wsparcie niesione na różne sposoby, przez różne osoby. Dla niego leczenie to także to, co może zaoferować sztuka, muzyka, terapia, czy różne formy wsparcia społecznego. Postanowił udostępnić wyniki swoich badań, CT obrazujące guza mózgu i zaproponował, na specjalnie stworzonej do tego stronie, aby każdy kto ma ochotę, wykorzystał je do stworzenia czegoś „leczącego“. Tak naprawdę, zaprosił do zaoferowania czegoś wartościowego osobie, która znajduje się w tak trudnym egzystencjalnie momencie, w momencie, którego większość z nas wolałaby nie zauważyć. Przedsięwzięcie to, było rozwojowe nie tylko dla niego samego, ale także dla tych wszystkich ludzi, którzy postanowili nie być obojętni i zaangażować się w ten „projekt“.

Zachęcam do posłuchania o tym niecodziennym sposobie radzenia sobie z chorobą i przypomnienia sobie o tym, jak ważne jest leczenie nie tylko ciała, ale i ducha.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.